logo Uniwersytet Warszawski

EMPSEB 2010 Drukuj
piątek, 15 stycznia 2010 12:40

16th Annual European Meeting of PhD Students in Evolutionary Biology

 
Konferencja „Wetlands aLive” Drukuj
piątek, 15 stycznia 2010 12:32

W ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł, na Wydziale Biologii UW odbędzie się spotkanie popularno-naukowe poświęcone roli mokradeł w regulacji globalnego klimatu oraz dwudniowa międzynarodowa konferencja „Wetlands aLive”, podsumowująca aktualną problematykę ochrony mokradeł w Europie Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów finansowanych z unijnego programu „Life-Nature”.

więcej...
 
Przełomowe odkrycie Drukuj
czwartek, 07 stycznia 2010 14:36

przelomowe_odkrycie_niedzw Grzegorz Niedźwiedzki, słuchacz studiów doktoranckich na Wydziale Biologii, odkrył i opisał najstarsze znane skamieniałe ślady czworonożnego kręgowca o łapach wyposażonych w palce. Tygodnik Nature z 7. stycznia 2010 przynosi publikację „Tetrapod trackways from the early Middle Devonian of Poland” opisującą skamieniałe tropy pierwszych zwierząt czworonożnych, które wyszły na ląd. Ślady te, odnalezione w kamieniołomach Zachełmie (Kieleckie), są datowane na ok. 395 mln. lat, co oznacza, iż są o ok. 20 mln. lat starsze niż najstarsze dotychczas znane ślady o podobnym charakterze.

więcej...
 
Prezentacja Zakładu Bioenergetyki Roślin Drukuj
wtorek, 05 stycznia 2010 16:21

Szanowni Państwo, Mili Koledzy,
zapraszam na pierwsze w Nowym Roku spotkanie - prezentację zakładu. W najbliższy poniedziałek, 11. stycznia, o 9.15 w auli prof. Anna M. Rychter i współpracowniczki będą opowiadać o Ich zakładzie (Bioenergetyki Roślin). Mimo zasp, mrozów i zawieruch zachęcam do masowej obecności.
Z poważaniem i noworocznymi pozdrowieniami
Jan Fronk

 
Drużyna studentów Wydziału zdobyła srebrny medal na konkursie iGEM w MIT. Drukuj
czwartek, 10 grudnia 2009 17:03

Konkurs iGEM (international Genetically Modified Machine) jest organizowany przez Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA i odbywa się corocznie od 2004 roku. Ma na celu propagowanie biologii syntetycznej wśród studentów całego świata. Podstawowym jego założeniem jest tworzenie tzw. BioBricków - wystandaryzowanych elementów genetycznych przydatnych do konstruowania organizmów o zadanych właściwościach.

więcej...
 
Sesja "Noblowska" 15 grudnia o godz. 17 Drukuj
wtorek, 08 grudnia 2009 12:41

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na kolejną sesję naukową, organizowaną przez połączone Wydziały IV i V Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, którą także i w tym roku gościnnie przygarnął nasz Wydział. W programie sesji "Noblowskiej" znajdą się dwa wykłady, poświęcone tegorocznym nagrodom w dziedzinie fizjologii/medycyny i chemii, a tematykę przedstawią nasi młodzi naukowcy, doktorzy habilitowani Paweł Golik i Andrzej Dziembowski.

więcej...
 
« pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia »

Strona 88 z 94


logo HR